Vijfde plaats Paardensprongteam op groot online jeugdtoernooi + 5 mei programma.

Bijgewerkt: mei 3

Zaterdag 2 mei 2020.

Vanavond tussen 19.00 en 20.00 uur is een van de grootste online jeugdtoernooien op dit moment gespeeld. Tien teams (het maximum aantal) hadden zich voor dit toernooi aangemeld. Drie meer dan de vorige keer. Nieuw waren de teams van Moira Domtoren uit Utrecht, Spijkenisse en een teams uit Leiden. Het toernooi trok 83 deelnemers. Helaas waren er maar twee spelers uit Aurich en een van SC Haren. Kijk je naar het gemiddelde aantal zonder deze teams dan is 10 spelers een mooi resultaat.

Het voordeel van veel teams is dat je niet lang hoeft te wachten op een volgende tegenstander en de spelers met een lagere Lichess rating hebben meer kansen om punten te scoren. Het was een spannend en superleuk toernooi met goede en leuke partijen. Het online schaakteam (spelers zonder club of zonder Lichess team) nam brutaal de leiding maar werd aan het eind ingehaald door het Staunton team. Ons team met 13 spelers bivakkeerde steeds tussen de derde en zesde plaats. In de eindsprint wist het team beslag te leggen op de vijfde plaats. De winnaar werd opnieuw het Staunton team met 94 punten, maar met een kleinere voorsprong dan de vorige edities. Verrassend tweede werd het online schaakteam met een score van 83 punten. In de top zes zijn de verschillen klein dus we kunnen stellen dat de online toernooien steeds spannender worden. Het schaakouder team waarin een aantal Paardensprong ouders zitten werd 7e, maar deden het prima, gemiddelde rating voor de match 1303 en aan het einde 1409. Levi Sekema van Staunton werd topscoorder en van onze club zien we Pieter terug op de vierde plaats. Volgende week zaterdag op dezelfde tijd wordt weer een teammatch gespeeld. We gaan op zoek naar twee grotere jeugdteams die ook mee willen doen. De spelers van SC Haren kunnen dan meedoen met het online schaakteam totdat zij ook een behoorlijk aantal spelers hebben om mee te doen als team waar het resultaat van de beste zeven meetelt voor het eindresultaat. Zo kan het aantal schakers makkelijk oplopen richting 100 deelnemers.


Nog wat statistieken van vanavond: er zijn 260 partijen gespeeld met 16.489 zetten. De spelers met wit scoorden 50% van de winstpartijen, zwart 39% en 11% van de partijen eindigden in remise. Onze teamrating was vooraf 1396 en we eindigden met 1468. Dus prima gedaan! Op de nieuwe site van Staunton worden ook veel berichten geplaatst over de online teammatches.

Vijf mei Bevrijdingsdag. Dan organiseren we drie teamtoernooien. Zie onderstaand programma:

11.00 - 12.00 uur Chess 960: https://lichess.org/tournament/kRKnUd7m


16.00 - 17.00 uur Standaard: https://lichess.org/tournament/o28Pbwj1


19.00 - 20.00 uur Crazyhouse: https://lichess.org/tournament/mpSTqryG


De punten die behaald worden door de teams worden bij elkaar opgeteld zodat er een eindklassement komt. Doe dus mee!

0 keer bekeken

Contact

Clubmiddag: vrijdagmiddag 16:15 - 17:30 

Locatie: Buurtcentrum Hunzeborgh

Adres: Beijumerweg 10a, 9731 EB, Groningen

Jeugdleider: Ronald van Nimwegen

Email: a.r.vannimwegen@hetnet.nl

Tel: 06-10039868 

KvK: 56506058

Iban: NL23 INGB 0000 708870

t.n.v. SC de Paardensprong 

Sponsoren

© Sc de Paardensprong

sklogo-matte.png