Het was weer een geslaagd kampeerweekend.
- Ronald van Nimwegen

- 27 aug
- 3 minuten om te lezen
Vrijdag 22 t/m zondag 24 augustus 2025.
Net als voorgaande jaren zijn we het nieuwe schaak seizoen, in het laatste weekend van de zomervakantie, gestart met het kampeerweekend. Het was alweer de 14e editie en voor de 11e keer op de mooie en gastvrije camping de Vledders in Schipborg. Op de camping zien we elk jaar verbeteringen. Dit jaar troffen we een volledig vernieuwde sanitaire ruimten aan, een hele verbetering, die er heel mooi uitzag. De weersvoorspellingen zagen er goed uit. Wel wat lagere temperaturen dan voorgaande jaren, met een graadje of 19, maar de kans op regen was heel klein. We kregen alleen vrijdagavond en zaterdagmorgen een heel kort buitje over ons heen. Met een regelmatig schijnende zon was het prima weer voor alle activiteiten. De nachten waren wel wat fris met nog geen 10 graden op de thermometer.

Tijdens het kampeerweekend hebben we een behoorlijk aantal tradities. Zo begonnen we op vrijdag middag, na het opzetten van de tenten, met Levend Stratego op het heideveld bij de camping. Dit spel vinden de kinderen altijd leuk want; waar doen ze dit nog. Om zes uur was het tijd voor de Chinese maaltijd, Met de flinke bestelling was de plaatselijke Chinees waar we elk jaar bestellen, natuurlijk weer heel erg tevreden.

Nadat de corvee ploeg zijn werk had gedaan was het tijd voor de weekend quiz. Dit jaar vijf onderwerpen, waarmee de zes teams punten verzamelden. Voor het winnende team hadden we leuke schaakpetjes ingekocht. De twee onderdelen van vanavond waren vlaggen van landen en afkortingen van sportbonden raden.

Volgens het programma in de vernieuwde kampeerweekend gids zou het avondspel, smokkelroute, gespeeld worden op zaterdagavond. Dit hebben we verschoven omdat Bram, die dit spel organiseerde, voor familieverplichtingen van zaterdagmiddag tot zaterdagavond naar huis moest. Na het smokkelen was het tijd voor het Weerwolvenspel bij het kampvuur. De basisschool kinderen zochten zoals gebruikelijk op het kamp, als eerste hun tent en bed op. De middelbare scholieren en oud clubleden mochten nog een paar uurtjes doorgaan.

Het ontbijt werd ook dit jaar weer gesponsord door Bolletje. De vader van Wart had weer gezorgd voor een paar dozen vol beschuiten, crackers, ontbijtkoek en Schuddebuikjes, waarvoor onze dank!

Na het ontbijt kwamen Len en Mik met hun vaders aan op de camping. Zij deden mee aan het zaterdagprogramma. Na het ontbijt de spellenochtend met laser gamen, voetbal en nieuw: boogschieten.

Traditioneel bestaat de lunch op zaterdag uit broodjes knakworst, dat vind iedereen lekker! Na de lunch gingen de kinderen die dat wilden Zuidlaren onveilig maken met de theezakjes race. Een ruilspel waar de vier teams met heel wat spullen terugkwamen op de camping. De oudere jeugd die dit spel ontgroeid zijn vermaakten zich achter het schaakbord. Om zes uur was de bbq warm. Heerlijke varkenshaas stokjes, hamburgers, komkommer, stokbrood, meloen en veel friet van de snackbar in Zuidlaren.

Nadat de magen gevuld waren (en die waren goed gevuld want alles was op!), de afwas was gedaan, stond de tweede ronde van de weekend quiz op het programma. De onderwerpen waren: benaderingsvragen, waar of niet waar en schaakstukken in andere talen raden. Al die onderwerpen leveren natuurlijk veel antwoorden formulieren op. Ronald werd bij het nakijkwerk geholpen daar Hannah en Pim.


De duisternis was intussen ingevallen dus tijd voor het kampvuur en Weerwolven spel. In de eerste ronde de basisschool kinderen. Gevolgd door de jong volwassenen.

Na een koude nacht waarbij de tempartuur flink daalde onder de acht graden werden we wakker met een bewolkte lucht. Tijdens het ontbijt waar we de winnaars bekend maakten van de weekend quiz brak de zon door. Team 4 had de meeste punten gescoord. Maurits, Floris, Pim en Hedde kregen het fel begeerde schaakpetje.

Even na twaalf uur vertrokken we naar het zwembad in Veendam, waar de jeugd zich tot kwart over drie kon vermaken. Bij terugkomst was het tijd om het kamp op te breken. Rond half zes vertrokken de laatste deelnemers naar huis. We kunnen terugkijken op een zeer geslaagd kampeerweekend 2025. Dank aan Eline, Erszi, Simon en Ali voor alle hulp gedurende het weekend. Dank ook aan de ouders die geholpen hebben om de kinderen naar Veendam te brengen en daar weer op te halen.
Volgend jaar een speciale editie. Onze club bestaat 20 jaar en het wordt de 15e editie van het kampeerweekend. Tijd om in het weekend van 4 t/m 6 september er een extra groot feestje van te maken!
Twee series foto's:

Opmerkingen